Organizacja rustykalnego wesela może być ekscytującym doświadczeniem, jeśli zaplanujesz wszystko z wyprzedzeniem i poświęcisz czas na znalezienie idealnego miejsca oraz zrobienia dekoracji, jedzenia i zapewnienia gościom rozrywki. Mając na uwadze nasze wskazówki i pomysły, zaplanujesz idealne rustykalne wesele!

Wybór idealnego miejsca

Pierwszym krokiem do zaplanowania idealnego rustykalnego wesela jest znalezienie dobrego miejsca. Przy wyborze sali weselnej weźcie pod uwagę takie czynniki jak ilość przestrzeni dla gości, lokalizacja i udogodnienia. Jeśli szukasz miejsca na zewnątrz i nie martwisz się o złą pogodę, zastanów się nad dużą stodołą, która ma dużo miejsca dla Twoich gości, a do tego idealnie wpasuje się w estetykę. Pamiętaj, aby zarezerwować miejsce wcześniej, aby uzyskać najlepszą ofertę cenową.

Wybór muzyki i innych detali

Nie ma tu wątpliwości- muzyka powinna być dobrana tak, aby odzwierciedlała rustykalną tematykę włącznie z ludowymi piosenkami i tradycyjnymi instrumentami. Tort weselny również powinien być udekorowany elementami rustykalnymi, takimi jak kwiaty, liście i gałązki. Pamiętajcie o upominkach dla gości - warto aby były dobrane tak, by odzwierciedlały motyw rustykalny. Mogą być to ręcznie robione mydła, ciekawe świece i dżemy. Zaproszenia ślubne powinny być zaprojektowane w kolorach ziemi, z naturalnymi dodatkami. Zdjęcia ślubne również warto wykonać w rustykalnym otoczeniu.

Planowanie jedzenia i rozrywki

W kwestii planowania jedzenia i rozrywki, możliwości jest wiele. Zastanów się nad tradycyjnymi potrawami, takimi jak pierogi czy gulasz z ziemniakami i kapustą. Na deser podajcie domową szarlotkę, z pewnością wszystkim posmakuje! Dobrym pomysłem jest wynajęcie lokalnego zespołu lub DJ-a, który zapewni klimatyczną muzykę przez całą noc.